Altyapı İnşaatları

Altyapı İnşaatları

Altyapı İnşaatları

 

Altyapı inşaatları; gaz, su, elektrik, yol, drenaj, makine, yangın, yağmur suyu, telekomünikasyon, pis su, istinat duvarı; içme, kullanma ve sulama suyu çalışmalarını kapsar.

Köprü, yol, su, kanalizasyon gibi zemin seviyesi altında kalan yapılara 'altyapı' denir.

Yeraltından geçen bu imâlatlar –doğru ve düzgün yapıldığı takdirde- yıllar boyu sorunsuz ve rahat bir yaşamın anahtarı durumundadır. Küresel bir ekonominin temelini etkili altyapı ağları oluşturur.

Kurumsal yapıların inşası ve toplumun gereksinim duyduğu hizmetlere kolayca ulaşım sağlayabilmesi altyapıların verimliliğine bağlıdır.

Okul ve hastane başta olmak üzere bir ülkedeki temel gereksinimlerin karşılanması, sektörel ihtiyaçların giderilmesi, malların üretim aşamasından pazara ulaştırılması altyapı sistemleri sayesinde mümkündür.

Eskon İnşaat, bina ve endüstriyel yapı alanlarında olduğu gibi, altyapı inşaatında da sürdürülebilir projelere imza atarak ülkemizin kalkınmasında pay sahibi olmayı ve yaşam alanlarına değer katmayı hedefler.

Huzur içerisinde yaşanabilir, kullanışlı mekânlar oluşturmak için faaliyet gösteren firmamız, altyapı kurulumu ve altyapı geliştirme konularında da başarılı çalışmalara imza atar.

Altyapı Proje Çeşitleri

Zengin bir çeşitlilik arz eden altyapı projeleri, her alanda konforun ve güvenliğin temelidir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralamamız mümkündür:

 1. Doğalgaz şebekesi kurulumu
 2. Sahil düzenlemesi
 3. Evsel bağlantılar
 4. Altyapı boru hatları
 5. İçme suyu ana dağıtım sistemleri
 6. Telekominikasyon tesisleri
 7. Atık su arıtma
 8. Turistik yol çalışmaları ve diğer trafik altyapı hizmetleri
 9. Viyadük, baraj, büyük menfez ve köprü çalışmaları
 10. Zemin ıslah (iyileştirme) çalışmaları
 11. Hafriyat ve tesfiye işleri
 12. Petrol istasyon sahası ve fabrika sahası hazırlama
 13. Arsa drenajı
 14. Jet Grout, Ankraj, Mini Kazık ve Fore Kazık
 15. Toprakarme duvar inşaatı
 16. Sulama inşaatları
 17. Yağmur suyu şebekesi
 18. Enerji nakil hatları
 19. Arıtma tesisleri
 20. Yüzeysel su uzaklaştırma çalışmaları, rögarlar
 21. Vibrasyonlu silindirleme, mekanik stabilize dolgu ve zemin kompactesi işlemleri
 22. Kanalizasyon hizmetleri, kollektör hatları
 23. Kompost tesisleri
 24. Telesiyej tesisleri
 25. Derin kazı iksa sistemleri

Profesyonel Altyapı Projeleri için: Eskon İnşaat

Ulaşım, iletişim, kentsel ve sosyal altyapı, kamu hizmetleri ve daha pek çok alanda verdiği altyapı inşaat hizmetiyle kalıcı çözümler sunan Eskon İnşaat, sektörel tecrübesini nitelikli çalışmalarıyla birleştirir.

Proje yönetim, müşavirlik ve teknik kontrol sistemlerini bir araya getiren Eskon İnşaat, anahtar teslim hizmetleriyle birçok altyapı projesini başarılı bir biçimde yürütmüştür.

Hidrolik yapılar, barajlar, tünel kesitleri, otoyol projeleri ve daha fazlası firmamız tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilen faaliyetlere örnektir.

Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan ve ülkemizin geleceğine önemli yatırımlarda bulunan firmamız, küresel ekonomiye destek vermeyi ilke edinmiştir.

Karayolu, demiryolu, havayolu ve liman gibi ulaşım sistemlerinde zengin bilgi birikimine sahip olan Eskon İnşaat; yaşam standartlarını yükseltmek ve sosyo-ekonomik büyüme sürecine ivme kazandırmak için çalışır.

Izgaralı kanal sistemlerinin yapımından suyun drenaj edilmesine kadar geniş bir yelpazedesunulan altyapı hizmetleri, Eskon İnşaat ile kusursuz bir şekilde hayat bulur.

İstikrarlı ve uzun ömürlü projeleriyle adından söz ettiren Eskon İnşaat, hizmet kalitesinde çıtayı her geçen gün bir üst noktaya taşır.

Faaliyet gösterdiği bütün iş alanlarında her zaman güncel mevzuatlara uygun olarak hareket eden firmamız, hizmetlerini  taahhüt ettiği gibi titizlikle ve bildirdiği süre zarfında yerine getirir.

Kalitesinden ödün vermeyen ve çevreye duyarlılık konusunda büyük bir hassasiyet gösteren firmamız, tamamlanan ve devam eden projeleriyle topluma değer katar. Kamu yararına gerçekleştirdiği projelerle refah düzeyinin yükselmesine destek olan Eskon İnşaat, altyapı hedeflerini hayata geçirirken ‘en az risk, minimum zarar, maximum başarı, verimli sonuç’ prensiplerine bağlı kalır.

Yüksek yatırım mâliyeti gerektiren projelerde uzmanlığını öne çıkaran Eskon İnşaat, faaliyet gösterdiği her yere dayanıklı ve sağlam yapılar armağan eder.

Kapsamlı teknik bilgisini ince işçiliğiyle birleştiren firmamız, her hizmetinde mevcut ihtiyaçları ve çağımızın gereklerini dikkate alır.

29 yıllık deneyimini modern donanımları ve gelişmiş teknolojik imkânlarıyla buluşturan Eskon İnşaat, kritik öneme sahip altyapı projelerini başarıyla faaliyete geçirmiş olmanın gururu içerisindedir. Bu alandaki hizmetlerine hız kesmeden devam etme hususunda kararlı olan Eskon İnşaat, ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi bir firma olarak ülkemiz için en iyisini yapmaya ve global çapta ülkemizi hakkıyla temsil etmeye hazırdır.