Endüstriyel Yapılar

Endüstriyel Yapılar

Endüstriyel Yapılar

 

 

Endüstriyel yapılar konusunda anahtar teslim hizmetleriyle projelere değer katan Eskon İnşaat, modern teknolojiyi müşterilerin beklentileri ve sektörel talepler doğrultusunda kullanır.

Sanayi ve endüstri yapıları alanında büyük projelere imza atan firmamız, beklentilere efektif çözümleriyle yanıt verir.

Üretim tesisleri, çelik endüstri, arıtma ve ağır sanayi tesisleri, entegre tesisler, fabrikalar, kapalı alan inşası, depolar, HES projeleri, hangar ve fabrika inşaatları, çelik yapılar, LPG tankları buna örnektir.

Endüstriyel Yapı Nedir?

Bunlar genellikle şehir dışındaki yerlerde (örneğin organize sanayi bölgelerinde) kurulan, endüstriyel faaliyetlerin gerçekleştirildiği yapılardır. Çevresel faktörlere karşı korunaklı bir şekilde tasarlanırlar.

Üretim ve iş odaklı bir sistemin hâkim olduğu bu yapılarda çeşitli operasyonel süreçler eşzamanlı olarak yürütülür.

Montaj, işleme, karıştırma, temizleme-yıkama, paketleme işleri buna örnektir. Ayrıca depolama, dağıtım, onarım ve benzeri işlemler endüstriyel yapıların bünyesinde kendine yer bulur.

Avrupa’da meydana gelen Sanayi Devrimi’nin ardından yoğun nüfusun gereksinimlerini karşılayabilmek için makineler devreye girmiştir. Böylece insan gücünün ve el emeğinin yerini artık seri üretim almaya başlamıştır. Bu da sanayi ve endüstri yapılarının artmasını sağlamıştır.

Bugün bir ülkenin gücünü ve zenginlik düzeyini ortaya koyan en önemli unsurlardan biri sanayi ve endüstri alanındaki gelişmişlik seviyesidir.

İhracatın yükselmesi, işsizlik oranının azalması ve yaşam kalitesinin artması buna bağlıdır.

Endüstriyel yapı sınıfına giren binalardan bazıları şöyledir:

 1. Bıçkıhaneler
 2. Fabrikalar
 3. Enerji üretim tesisleri
 4. Tekstil üretim tesisleri
 5. Dolum ve boşaltım tesisleri
 6. Gıda işleme tesisleri
 7. Maden işleme tesisleri
 8. Kuru temizleme tesisleri
 9. Rafineriler

Endüstriyel Yapı Çeşitleri

Bunları şu başlıklar altında incelemek mümkündür:

 1. Karma yapılar
 2. Konvansiyonel endüstriyel yapılar
 3. Çelik konstrüksiyonlu endüstriyel yapılar
 4. Prefabrik endüstriyel yapılar

Tüm Endüstriyel Yapı İhtiyaçlarının Çözüm Noktası: Eskon İnşaat

Üretici ve kullanıcı dostu, sonuç odaklı yapılar ve uygulamalarla hayata değer katan firmamız, endüstri yapıları alanında da bu anlayışla hareket eder.

Firmamız Teknik gereklilikleri ve ince detayları özenle yorumlayarak tasarım ve işlevsellik bakımından kusursuz olanı hedefler.

İş sağlığı ve güvenliğine bağlı kalarak, üstün kalitesinden ödün vermeksizin çalışan Eskon İnşaat, tüm projelere aynı hassasiyetle yaklaşır.

‘En kısa zamanda en iyi sonuç’ ilkesiyle faaliyet gösteren firmamız geleneksel inşaat alışkanlıklarının aksine yenilikçi yaklaşımları benimser.

Endüstriyel yapı inşası alanında gerekli belgelere, üst düzey donanıma, yetkinliğe ve yasal izinlere sahip olan firmamız, bu husustaki bütün ihtiyaçları gelişmiş teknolojisi ve profesyonel ekibiyle karşılar.

Dayanıklı ve güvenli endüstriyel yapılar inşa ederek hayat boyu kalitenin ayrıcalığını yaşatan firmamız, üstlendiği her projede farkını ortaya koyar.

Güçlü ve dinamik organizasyon yapısıyla her türlü ihtiyacı çözüme kavuşturan Eskon İnşaat, özellikleri ve hacmi ne olursa olsun endüstriyel yapı sektörünü ilgilendiren her projeyi başarıyla tamamlar.

Artan rekabete uyum sağlayacak ve uzun süre verimli bir çalışma ortamı sunacak endüstriyel yapılar, en uygun maliyet ve nitelikli hizmet garantisiyle hayata geçirilir.

Firmanız için bir vitrin oluşturacak, marka değeri taşıyacak, iş süreçlerinizin temel merkezi olacak endüstriyel yapılara Eskon İnşaat güvencesiyle sahip olabilir; zaman ve paradan tasarruf ederken projelerinizi her gün bir adım ileri taşıyabilirsiniz.